Kaymak Doğal Taş Kaymak Doğal Taş

BİZİM HİKAYEMİZ


30 yıllık miras;


KAYMAK DOĞALTAŞ ve

GÖKŞEN DOĞU RESTORASYON 

GEÇMİŞTEN GELECEĞE


Gökşen Doğu Restorasyon olarak Bugünümüzün de geleceğimizin de bir emaneti olduğuna inandığımız vakıf  eserlerini vakıf şuuru  bilinci içerisinde hareket ederek, geleneği gelecekle  buluşturup koruyarak, yaşatarak gelecek nesillere  aktarmayı bir emanet olarak tüm ağırlığıyla  omuzlarımızda hissediyor ve çalışmaya gayret  ediyoruz.

Bugün, dedelerimizden bizlere kalan bu çok  kıymetli mirası geleceğe taşıma vazifesi bize düşüyor. Elbette bu bir vizyon işidir. Gelenekle  geleceği bir arada düşünme ve bu yönde projeler  gerçekleştirme işidir. Bizler, bu yönde gayret  gösteriyor ve çalışmalarımızı çalışma ahlakı ve bilimsellikten kopmadan büyük bir titizlikle yürütmeye çalışıyoruz. Firmamızın kuruluş amacı  geçmişten günümüze kadar gelen, tarihe tanıklık  eden eserlerin korunması ve gelecek nesillere  miras bırakılması için bu eserleri aslına uygun  biçimde onarmak olan restorasyon işini  profesyonel bir biçimde yapmaktır.

2013 yılından bu yana Kaymak Doğaltaş Andezit, Bazalt, Granit ve Kayrak Taşı üretimi uygulama ve satışı Gökşen Doğu Restorasyon ise restorasyon  alanlarındaki çalışmalarını sürdürmektedir.

Korumanın gelişime katkısına olan inancıyla yola çıkan firmamız, doğru malzeme, doğru tasarım,  doğru alan seçimi gibi hususlarda hassasiyet  göstererek, çalışmalarını bu standartlar  doğrultundan yürütmektedir.

Bu yakınlığın bilinciyle, restorasyon koruma teknikleri  (sağlamlaştırma, bütünleme (reintegrasyon),yenileme -  yeniden işlevlendirme (renovasyon), yeniden yapım,  temizleme - (liberasyon). uygulamaları firmamız bünyesinde bulunan restoratör, mimar ve mühendis ve  alanında uzman ustalarımız ve ekiplerimizce  uygulanmaktadır.

Restorasyon faaliyetlerinde, yerele özgü malzeme,  konumlanma, iklim, topografya, alana özgü kültür, ekonomi ve şüphesiz ki restorasyon tarihi bilgilerinin  her biri birer yapı taşı olarak karşımıza çıkmakta, yapılan tüm çalışmalar bu yapı taşlarının yerli yerinde kullanımı sonucu oluşmaktadır. Günümüzde karşımıza  bir tehdit olarak çıkmış olan tüketim çılgınlığı, doğal kaynaklarımızın da sonuna yaklaşmamıza sebep olmaktadır. Bu sona doğru adım adım ilerlerken,  restorasyon veya yeni yapı tasarımlarında çözümler sunmak Gökşen Doğu Restorasyon’un felsefesi olmuştur.

Ankara Gölbaşı içerisindeki ofisi ve deneyimli  kadrosuyla çalışmalarını sürdüren firmamız özenle  gerçekleştirilmesi önem taşıyan restorasyon projeleri ve uygulamaları başta olmak üzere, tüm çalışmalarında, restorasyon standartlarından ödün vermeden, konusunda uzman mühendislik grupları ile  ortaklıklar yapmaktadır. Hedefi; piyasanın en büyük  eksiklerinden biri olan koruma anlayışını  benimsetebilmek ve geçmişle gelecek arasındaki  köprüye bir taş ekleyebilmektir.

Kaymak Doğaltaş

Ankara Gölbaşı Andezit Taşı Anadolu Medeniyetleri içinde doğal malzeme olarak günümüze kadar gelmektedir. Andezit taşı; Pembe ve gri renklerde olup, aşınmaya dayanıklı , kaymaya engel ve dekoratifdir. Kışın sıcak tutma özelliğinden dolayı kamu binaları, apartman ve villa türlü yapıların dış cephelerinde izolasyon malzeme olarak tercih edilen bir malzemedir. Kaymama özelliği ile ıslak mekanların aranılan doğal taşıdır. Don ve ısı farklılıklarından etkilenmez, bakım gerektirmez ve renk özelliğini kaybetmez. Bu özelliklerini Yıllarca korur. Dekoratif ve kaymaz olması nedeniyle belediye ve inşaat sektörünün vazgeçilmez tercihidir. Örnek olarak Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya bölgelerinde yoğunlukla kullanılmaktadır. Cilalı ve Cilasız olarak kullanılarak değişik dekoratif özellikler verilebilmektedir. Aynı zamanda kumlamalı, Mucartalı, Kabartmalı Mat ve Kalibreli(silimli) olarak kullanılabilmektedir. Tasarımcıların isteklerine uygun motif, resim, yazı ve figürler verilebilmektedir.

1980 yıllarında küçük çaplı atölye bazında Andezit Taşı Sektörüne giriş yaptıktan sonra firmamızın her geçen gün gelişen teknoloji ile taşı işleme yöntemleri değişti ve bu değişim bizim de sanayileşmemizi zorunlu kıldı. Yani taşı elle işleyen günlerden fabrikalı günlere geçiş yaptık.

Sektörümüzde kaliteyi de her geçen gün artırarak kalıcı olmayı hedefleyen bir firma olma yolunda önemli aşamalar kaydettik. Bütün bu gelişim sürecinde amacımız Gölbaşı Andezit Taşının kalitesini her kesime duyurmak, Selçuklu mimarisinin muhteşem dokusunu taşa yansıtmak olmuştur.
  Tel : 0538 240 69 69
     
Kaymak Doğal Taş © 2024
Ankara Network Bilişim Hizmetleri