Kaymak Doğal Taş

BİZİM HİKAYEMİZ

Ankara Gölbaşı Andezit Taşı Anadolu Medeniyetleri içinde doğal malzeme olarak günümüze kadar gelmektedir. Andezit taşı; Pembe ve gri renklerde olup, aşınmaya dayanıklı , kaymaya engel ve dekoratifdir. Kışın sıcak tutma özelliğinden dolayı kamu binaları, apartman ve villa türlü yapıların dış cephelerinde izolasyon malzeme olarak tercih edilen bir malzemedir. Kaymama özelliği ile ıslak mekanların aranılan doğal taşıdır. Don ve ısı farklılıklarından etkilenmez, bakım gerektirmez ve renk özelliğini kaybetmez. Bu özelliklerini Yıllarca korur. Dekoratif ve kaymaz olması nedeniyle belediye ve inşaat sektörünün vazgeçilmez tercihidir. Örnek olarak Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya bölgelerinde yoğunlukla kullanılmaktadır. Cilalı ve Cilasız olarak kullanılarak değişik dekoratif özellikler verilebilmektedir. Aynı zamanda kumlamalı, Mucartalı, Kabartmalı Mat ve Kalibreli(silimli) olarak kullanılabilmektedir. Tasarımcıların isteklerine uygun motif, resim, yazı ve figürler verilebilmektedir.


1980 yıllarında küçük çaplı atölye bazında Andezit Taşı Sektörüne giriş yaptıktan sonra firmamızın her geçen gün gelişen teknoloji ile taşı işleme yöntemleri değişti ve bu değişim bizim de sanayileşmemizi zorunlu kıldı. Yani taşı elle işleyen günlerden fabrikalı günlere geçiş yaptık.

Sektörümüzde kaliteyi de her geçen gün artırarak kalıcı olmayı hedefleyen bir firma olma yolunda önemli aşamalar kaydettik. Bütün bu gelişim sürecinde amacımız Gölbaşı Andezit Taşının kalitesini her kesime duyurmak, Selçuklu mimarisinin muhteşem dokusunu taşa yansıtmak olmuştur.

  Tel : 0538 240 69 69
     
Kaymak Doğal Taş © 2023
Ankara Network Bilişim Hizmetleri