Kaymak Doğal Taş Kaymak Doğal Taş
  • ANDEZİT BASAMAK TAŞI

 

    ANDEZİT BASAMAK TAŞI

  • Ürün Kodu : 1635942737

  • ANDEZİT BASAMAK TAŞI
Andezit Basamak Taşı


Andezit Basamak taşı kaymazlık özelliğinin olmasının yanında dış ortam koşullarına dayanıklı olması mutlaka istenmektedir. Bu doğrultuda öncelikle dış mekanlarda kullanılmak üzere üretimi yapılan en temel ürünlerin başında gelen ürün için özellikle andezit basamaktaşı siparişi sıklıkla verilmektedir. Dış mekanlarda basamak kaplamalarında veya farklı uygulamalarda kullanımı yapılan ürün için her uygulamada farklı detaylar ve bu detayların ışığında ürünlerin ebatları oluşmaktadır. Öncelikle yapılması gereken ürünlerin kullanılacağı alanı iyi şekilde ölçülendirip ona göre ürünlerin kesim işlemlerine başlamak gerekmektedir.

Bu kapsamda öncelikle uygulama alanı ölçülendirmesini anlatacağımız ürün için mutlaka profil veya pah işlemi yapılması gerektiğini belirtmek isteriz. Öncelikle ebatlı levhaların üretimi yapıldıktan sonra bu levhaların sivri köşeleri makine yardımıyla ovalleştiril ve ürünlerin son hali ortaya çıkmaktadır.

Ürün üretimini anlatacağımız andezitbasamak taşı için öncelikle uygulama hakkında ilgiler vereceğiz.

Bu başlıktan sonra ürün üretimi ve fiyatları hakkında tüm detayları anlatmaya çalışacağız.

Daha kapsamlı bilgiler ve fiyat teklifleri için bizleri arayabilirsiniz.

Andezit Basamak Taşı Uygulaması : 

Andezit Basamak taşı uygulaması incelediğimizde bu ürünün öncelikle farklı ebatları olduğu ve alana göre farklı ebatlarda üretimlerin sıklıkla yapıldığını belirtmek gerekmektedir. Bundan dolayı uygulama ölçülerin alınması oldukça büyük öneme sahiptir. Bu kapsamda öncelikle başta söylediğimiz gibi basamak farklı yükseklikleri birleştirmek amacıyla kullanımı yapılan bir düzlemler topluğudur. Bundan dolayı uygulama ölçüleri alınırken bu iki farklı yüksekliğin arasında bulunan fark bizlere bir ölçü verecektir. Alınan bu ölçü andezit basamak taşı uygulanacak alanın tümünü karşılamaktadır. Sayısal değeri ne kadar andezit basamak rıht yüksekliği olacaksa ona bölerek andezit basamak sayısını bulmamıza olanak sağlayacaktır. Bu bulunan rakam örnek olarak on beş ise üretimi yapılacak andezit basamağın kalınlığını dört kabul edersek rıht yüksekliğini on bir olarak düşünmek gerekecektir. Bu şekilde ürünlerin ölçüleri doğru olarak alınacaktır. Genişlik olarak genelde otuz minimum ölçü olarak kabul edildiği gibi kırk santimetre kadar ürün siparişe verilmektedir. Ancak genelde sıklıkla otuz iki gibi rakamların siparişi verilmektedir. Diğer taraftan üretimi yapılan ve sahalara sevk edilen andezit basamak için uygulama alınan ölçü kadar değerlidir. zemin kaplaması gibi kum ve çimento karışımından oluşan harcın kullanımı yapıldığını belirtmek gerekmektedir. Bu karışım öncelikle uygulama yapılacak alana serilir ve çimento katkılı şerbet ile bu çimento kum karşımı ıslatılır.

Öncelikle uygulamada zemin kaplaması gibi kum ve çimento karışımından oluşan harcın kullanımı yapıldığını belirtmek gerekmektedir. Bu karışım öncelikle uygulama yapılacak alana serilir ve çimento katkılı şerbet ile bu çimento kum karşımı ıslatılır. Bu ıslatma işlemi ardından uygulaması yapılacak ürünün arkasına kalekim sürülerek ürünler harcın içine çakılmaktadır. Bu şekilde andezit basamak taşı uygulaması yapılmış olacaktır.

Bu uygulama sonrasında ürünlerin birleşme noktalarına şerbet verilerek birleşmeleri sağlanacaktır. Bu şekilde ürünlerde tam bütünlük sağlanmış olacaktır.

Bu ürünün uygulaması diğer ürünlerin uygulamasından farklı olarak rıht taşı ile uygulama yapılır ve ilk konulan parça tüm parçalarla koordineli çalışır. Bu uygulamada merdiven kaplaması olacak andezit basamak taşı önce rıht parçası konulur. Sonrasında bu parçanın malzemeyle ilişkili bölgesine kimyasal yapıştırıcı sürülmesi gerekmektedir. Bu sürülen kimyasal yapıştırıcı malzemenin yanlarından cıkması durumunda kesinlikle sünger ile hemen silinmelidir. Malzeme uygulamasında çimento katkılı harç ve şerbet mutlaka kullanılmalıdır.  Şerbet özellikle tüm harç ile ilişki kurmalıdır. Rıht taşı kimyasal yapıştırıcı sürülmelidir. Uygulaması yapılacak andezit taşı arka kısmına çimento ile birbirini tutması için kimyasal yapıştırıcı sürülmelidir. Bu şekilde uygulaması yapılan ürün eğimi kendinden önceki basamağın üstüne doğru olmalıdır. Aksi durumda kış aylarında veya merdiven yıkandığında su birikimi oluşacaktır. Tüm bu bilgiler ışığında istenilen tüm ebat ve metrajlarda andezit basamak taşı üretimi yapan fabrikamız istenilen her yere sevkiyat yapmaktadır. Bütün bu bilgiler ve detaylar için hemen arayabilir ve ücretsiz keşif imkanımızdan yararlanabilirsiniz.
Daha kapsamlı bilgiler ve fiyat teklifleri için bizleri arayabilirsiniz.

Andezit Basamak Taşı Üretimi :

Andezit Basamak taşı üretimi uzunluğu ve yüksekliği genelde az olan ve otuzun katları şeklinde yüksekliğe sahip olan ürünlerin tercih edildiğini bilmek gerekmektedir. Seçimi yapılan blok kesim işlemi için makineye alındığında öncelikle andezit bordür taşı üretimi yapılarak malzemenin üst kısmını düzleme alma işlemi yapılmaktadır. Bu düzleme alınan ürün makine yardımıyla kesilerek ilk plakaların üretimi yapılmaya başlanmaktadır. Bu işlemin yapılmasından itibaren çıkan plakalar kesilmek üzere başları kesime tabi tutulur ve ürünlerin ilk ebatlı plakaları oluşur. Bu oluşumdan sonra andezit basamak taşı plakası profil veya pah işlemini gerçekleştirmek üzere makineye sevk edilerek bu alanda ürünlere işlemler yapılır. İşlemi yapılan ürünler sevkiyat yapılmak üzere paletlenir ve sevk alanına gönderilir.

Üretimi yapılan alın taşı olarak bilinen ürüne her hangi bir işlem yapılmamaktadır. Bu şekilde üretimi yapılan ürün sevk edilir. Bunun yanında üretimi yapılan andezit basamak taşı mucartalama veya kumlama bunun yanında patinato veya farklı işlemlere tabi tutulmaktadır.

Bu işlemlerin her biri için farklı ücretlendirme yapıldığını bilmek gerekmektedir. Bilinmesi gereken bir başka durum ise bu ürünlerin her biri metre tül olarak satışa sunulmaktadır.

Üretimi yapılan andezit basamak için kısa üretim şeklini bu şekilde açıklamak mümkündür.

Daha kapsamlı bilgiler ve fiyat teklifleri için bizleri arayabilirsiniz.

Andezit Basamak Taşı Kot Alımı

Andezit basamak taşı kot alımı farklı iki kotun arasında iletişimi sağlayan yapı elemanı olarak tanımlanabilecek merdiven bu iki kot arasını yatayda ve düşeyde geçmeyi sağlamaktadır. Bu uygulama sırasında önemli nokta yükseklik oranıdır. Uygulaması yapılan andezit basamak taşı ile beraber yüksek olan oran kullanıcılar açısından doğru bir kullanım alanı oluşturmaz. Engelli insanlar veya yaşlılar için kullanışsız ve ölü alan olma özelliği taşımaya başlayacaktır. Bundan dolayı yükseklik oranı teraziyle uygulama kotu alındıktan sonra ilk başlangıç noktası arasındaki oran on beş santimetre ile bölümünde basamak sayısı çıkmaktadır. Bu noktada on beş santimetre andezit basamak taşı yüksekliği olarak kabul edilir. Bu oran basamak genişliği bölünmesiyle basamak yüksekliği bulunmuş olacaktır. Bu ayarlama titizlikle yapılmalıdır. Aksi durumda kullanışsız ve kullanımı zor olacak merdiven uygulamaları olacaktır. Bu uygulama ikinci önemli olan nokta basılacak alanın genişliğidir. Bu bölge minimum yirmi beş santimetre olmalıdır. Aksi durumda kullanımı zor olacaktır. Genişlik maksimum kırk santimetre olması önerilecektir. Bu şekilde kaymaya bağlı düşmeler ve maliyet minimumda tutulmuş olacaktır. Diğer bir önemli konu ise kış aylarında kaymaya bağlı sakatlanmalardır. Bu noktada merdiven uygulamalarında andezit basamak taşı uygulanmalıdır. Bilindiği gibi bu malzeme kış ve yazlarında yapısı gereği hiçbir şekilde bozulmaz ve kaygan yüzey oluşturmaz. Malzeme zamanla kesinlikle deforme olmaz ve kış aylarında kesinlikle bozulmaz. Bu şekilde bu kullanım kullanıcıya kolaylık sağlayacaktır. Yaya kullanımı fazla olan dış zeminlerde kış aylarında yağan kar ve buz oluşumu alanın kayganlaşmasını sağlamaktadır. Bu kaygan alan kış alanlarında yayaların düşmesine ileri seviyede sakatlığa kadar neden olmaktadır. Bundan dolayı bu alanlar kaymaz ve kış aylarında dayanımı yüksek malzeme kullanılmalıdır. Bundan dolayı andezit basamak taşı kullanılır. Bu kullanım sayesinde insanlar güvenli bir şekilde basamak kullanımı yapmaktadır. Daha detaylı ve kapsamlı tüm bilgiler için lütfen yazımızın devamını ve blog yazılarımızı okuyunuz. Uygulama konusunda bizlerle çalışmak için ücretsiz keşif imkanımızdan yararlanabilirsiniz.


Andezit Basamak Taşı Fiyatları :

Andezit Basamak taşı üretimi Öncelikle üretimi yapılan ürünlerin birimleri metre tül olarak hesaplanması gerektiğini yazımızda ifade ederek sizlere sunmuş bulunuyoruz. Diğer taraftan en sık karşılaşılan durum ise rıhtların fiyata dahil olup olmadığı durumudur. Bu duruma dikkat ederek fiyatlandırma yapılması oldukça önemlidir.

Bizler Kaymak Doğaltaş olarak tim fiyatlandırmalarımızda dahil fiyatlar vererek andezit basamak taşı fiyatlandırması yapmaktayız. Vermiş olduğumuz tüm fiyatlarda standart pah veya profil işlemi fiyata dahildir.

Bu konu hakkında bilgiler almak ve fiyat teklifi almak için bizleri arayabilirsiniz.


Etiketler: Andezit Basamak Tasi, andezit basamak tasi, Ankara Andezit Basamak Tasi, andezit basamak tas,andezit basamak tasi uygulama, Andezit basamak tasi fiyati, Andezit basamak tasi uretimi, andezit basamak tasi kot alimi, andezit mucartali basamak tasi, andezit rıh tasi fiyatlari, andezit rıh tasi uygulamasi, andezit rıh tasi  


Etiketler: andezit, andezit basamak taşı, Ankara andezit basamak taşı, Andezit rıht taşı, andezit mucartalı basamak taşı, andezit pahlı basamak taşı, Ankara Andezit Taşı
  Tel : 0538 240 69 69
     
Kaymak Doğal Taş © 2024
Ankara Network Bilişim Hizmetleri