Kaymak Doğal Taş

HİZMETLERİMİZ

Mekanik

Mekanik cephe uygulama hizmeti Taşların cephelerde tutturulması 2 şekilde uygulanır, bunlardan sıkça kullanılanı klasik yöntemde harçlı yapıştırma sistemi, diğeri ise mekanik montajla cephe kaplama sistemleridir.Klasik yapıştırma sistemi, mekanik sisteme göre daha az maliyetle gerçekleşebilmesine karşılık uzun vadede, onarımı zor ve uzun zamanda ve çok işçiyle yapılması, mekanik sistem kadar dayanıklı ve güvenli olmaması, ayrıca mekanik sistemin taşıdığı ayarlanabilir pimler ve sistemler sayesinde cephenin sahip olabildiği kusursuz görünüm gibi olanakları barındırmamaktadır.

Mekanik sistem yapıştırma sistemine nazaran ilk etapta daha maliyetli gibi görünsede;

Bozulan yada kırılan taşın tek başına çıkartılıp kolayca değiştirilebilmesi,

Yüksek yapılarda kaplama malzemesinin güvenle tutulması,

Uygulanacak zemindeki hataları minimize edebilmesi gibi çok önemli ve kaplama sistemiyle karşılaştırılamayacak avantajları bulunmaktadır.

Mekanik sistemde taş montajı 3 değişik sistemde yapılmaktadır. Bunlar;

Profilli “Z” ankraj sistemi

Noktasal “Z” ankraj sistemi

Yaprak ankraj sistemidir.


Yapıştırma

Yapıştırma uygulama hizmeti sistemi özellikle mekanik sisteme göre daha ucuza uygulanabilmesi dolayısıyla tercih edilen klasik bir yöntemdir.

Mekanik sistem hernekadar daha dayanaklı, onarımı kolay, yüksek cepheler için daha güvenli ve daha düzgün bir görüntü elde etmek için kullanılsada, bu sistemin yapıştırmaya göre maliyetli olması binaların alçak kesimlerinde, 2m yüksekliği geçmeyen cephe kaplamalarında yada taşın düşme tehlikesinin bulunmadığı alanlarda ustalıkla uygulandığında başarılı sonuçlanmaktadır.


Zemin

Zemin uygulama hizmeti kullanıldığı her mekanla uyum ve estetik içerisinde olan Andezit, Dasit ve Beypazarı Sekli Safran, dayanıklı olmaları, kullanım zenginliği ve rahatlığıyla kaliteli ve başarılı çalışmaların vazgeçilmez elemanları haline gelmiştir.

Andezit, Dasit ve Beypazarı Sekli Safran doğal taşları zemin kaplamasında çok çeşitli ebatlarda plaklar, küp taşlar, özel imalat desenli çalışmalar yapılarak doğal görünümlü özel içmekanlarda, peyzaj çalışmalarında, kaldırım, refüj çalışmalarında dayanıklı ve estetik görünümü sebebiyle sıkça tercih edilmektedir.

Doğal taşlar kullanım yerine göre zeminde çok çeşitli uygulamalarla döşenebilmekle birlikte iç mekanlarda neredeyse bir fayans gibi ince ebatlanarak kalekim, beriko gibi yapıştırma malzemeleriyle döşenebildiği gibi dış mekanlarda, kumla yada kumlu harçlı klasik imalat şekliyle sıkça kullanılabilmektedir.

Doğal taşın döşenmesinde en çok tercih edilen bazı uygulamaların detayları aşşağıdaki gibidir;


Projelendirme – Görselleştirme

Projelendirme ve görselleştirme hizmeti firmamız, bünyesinde çalışan Peyzaj Mimarları kadrosuyla ihtiyacınız olan proje ekibini ve teknik desteği sağlamaktadır. Gerek projelendirme aşamasında satış öncesi, gerek satış sonrası ihtiyacınız olan profesyonel destek, alanında uzman ekibimiz tarafından karşılanmaktadır.

Uygulama konusunda karşılaşacağınız her türlü problem teknik detaylarla ve 3 boyutlu görselleştirme çalışmaları sayesinde önceden tahmin edilerek öneriler getirilecek, nasıl bir sonuçla karşılaşacağınızı bilerek gönül rahatlığıyla uygulamalarınız tamamlanacaktır.
  Tel : 0538 240 69 69
     
Kaymak Doğal Taş © 2023
Ankara Network Bilişim Hizmetleri