Kaymak Doğal Taş Kaymak Doğal Taş

GÖKŞEN DOĞU RESTORASYON LTD ŞTİ

30 yıllık miras; GÖKŞEN DOĞU RESTORASYON 

GEÇMİŞTEN GELECEĞE


Gökşen Doğu Restorasyon olarak  Bugünümüzün de geleceğimizin de bir emaneti  olduğuna inandığımız vakıf   eserlerini vakıf şuuru  bilinci içerisinde hareket ederek, geleneği gelecekle  buluşturup koruyarak, yaşatarak gelecek nesillere  aktarmayı bir emanet olarak tüm ağırlığıyla  omuzlarımızda hissediyor ve çalışmaya gayret  ediyoruz.

Bugün, dedelerimizden bizlere kalan bu çok  kıymetli mirası geleceğe taşıma vazifesi bize  düşüyor. Elbette bu bir vizyon işidir. Gelenekle  geleceği bir arada düşünme ve bu yönde projeler  gerçekleştirme işidir. Bizler, bu yönde gayret  gösteriyor ve çalışmalarımızı çalışma ahlakı ve bilimsellikten kopmadan büyük bir titizlikle  yürütmeye çalışıyoruz. Firmamızın kuruluş amacı  geçmişten günümüze kadar gelen, tarihe tanıklık  eden eserlerin korunması ve gelecek nesillere  miras bırakılması için bu eserleri aslına uygun  biçimde onarmak olan restorasyon işini  profesyonel bir biçimde yapmaktır.

2013 yılından bu yana Kaymak Doğaltaş Andezit,  Bazalt, Granit ve Kayrak Taşı üretimi uygulama ve  satışı Gökşen Doğu Restorasyon ise restorasyon  alanlarındaki çalışmalarını sürdürmektedir.

Korumanın gelişime katkısına olan inancıyla yola  çıkan firmamız, doğru malzeme, doğru tasarım,  doğru alan seçimi gibi hususlarda hassasiyet  göstererek, çalışmalarını bu standartlar  doğrultundan yürütmektedir.

Bu yakınlığın bilinciyle, restorasyon koruma teknikleri  (sağlamlaştırma, bütünleme (reintegrasyon),yenileme-  yeniden işlevlendirme (renovasyon), yeniden yapım,  temizleme -(liberasyon). uygulamaları firmamız bünyesinde bulunan restoratör, mimar ve mühendis ve  alanında uzman ustalarımız ve ekiplerimizce  uygulanmaktadır.

Restorasyon faaliyetlerinde, yerele özgü malzeme,  konumlanma, iklim, topografya, alana özgü kültür,  ekonomi ve şüphesiz ki restorasyon tarihi bilgilerinin  her biri birer yapı taşı olarak karşımıza çıkmakta,  yapılan tüm çalışmalar bu yapı taşlarının yerli yerinde  kullanımı sonucu oluşmaktadır. Günümüzde karşımıza  bir tehdit olarak çıkmış olan tüketim çılgınlığı, doğal  kaynaklarımızın da sonuna yaklaşmamıza sebep  olmaktadır. Bu sona doğru adım adım ilerlerken,  restorasyon veya yeni yapı tasarımlarında ekonomik  çözümler sunmak Gökşen Doğu Restorasyon’un  felsefesi olmuştur.

Ankara Gölbaşı içerisindeki ofisi ve deneyimli  kadrosuyla çalışmalarını sürdüren firmamız özenle  gerçekleştirilmesi önem taşıyan restorasyon projeleri ve uygulamaları başta olmak üzere, tüm  çalışmalarında, restorasyon standartlarından ödün  vermeden, konusunda uzman mühendislik grupları ile  ortaklıklar yapmaktadır. Hedefi; piyasanın en büyük  eksiklerinden biri olan koruma anlayışını  benimsetebilmek ve geçmişle gelecek arasındaki  köprüye bir taş ekleyebilmektir.
  Tel : 0538 240 69 69
     
Kaymak Doğal Taş © 2024
Ankara Network Bilişim Hizmetleri